مقالات

یادگیری زبان آلمانی به شکل استاندارد

یادگیری زبان آلمانی به شکل استاندارد

در سال ۱۹۹۶ زبان آلمانی به شکلی مشخص استاندارد سازی شد. اکنون می خواهیم به بررسی این نکته بپردازیم که یادگیری زبان آلمانی به شکل استاندارد چه مزایایی دارد؟

لیل این کار کاهش پیچیدگی و آسانتر شدن زبان آلمانی شده است املا و نوشتن واژه‌ها نیز به حالتی متحد و قابل‌پیش‌بینی تغییر کرد. بار دیگر در سال ۲۰۰۴، دستورالعمل‌ها بازبینی شدند و در سال ۲۰۰۵، باستفاده از قوانین جدید و استاندارد املا و نوشتن اجباری شد و کم کم این قوانین وارد سوئیس،  و اتریش  هم شد و در این کشورها هم مورد استفاده قرار گرفت.

این استاندارد سازی باعث شد که افراد در هرجای دنیا که باشند المانی را به یک شکل یاد بگیرند و با اینکه آلمانی دارای لهجه های متفاوتی است همه آنها منظور یکدیگر را متوجه شوند.

اما زبانهای زیادی وجود دارند که این استاندارد سازی انجام نشده مانند زبان انگلیسی که تفاوت زیادی بین نسخه بریتیش و امریکن آن وجود دارد. پس یادگیری زبانی که قوانینی استاندارد دارد و فارغ از لهجه و موقعیت جغرافیایی همه‌ی افرادی که به آن زبان صحبت می‌کنند، حرف‌تان را می‌فهمند، بسیار آسان تر است.

یادگیری زبان آلمانی به شکل استاندارد

قوانین مربوط به نوشتن و املا در زبان آلمانی

املا و نوشتن در زبان آلمانی، قوانین زیادی دارد که حتما باید به انها پایبند بود دلیل اصلی آن هم این است که کلمات همانگونه که نوشته می شوند خوانده می شوند و اگر کلمه ای را اشتباه بنویسیم در تلفظ آن دچار مشکل می شویم. در ابتدا شاید کمی کار سختی باشد ولی اگر تلفظ درست کلمات را در همان آغاز کار یاد بگیریم دیگر مشکلی نخواهیم داشت زیرا در این زبان در شیوه نوشتار آن به جز یکسری استثنائات خیلی کم تفاوت دیگری بین نوشتا و گفتار وجود نخواهد داشت.

وجود چنین قوانین واضحی برای املا و تلفظ کار یادگیری زبان آلمانی را تا حدود زیادی ساده می‌کند. وقتی قائده مشخصی در زبان وجود داشته باشد کار شما بسیار راحت تر خواهد شد و اعتماد به نفس بیشتری برای نوشتن کلمات دارید زیرا در این صورت نگران این نیستید که یک کلمه جدید سر راه شما قرار بگیرد که ندانید آن را چگونه بنویسید.

صراحت کلام آلمانی ها

آلمانی ها به انسان هایی رک و صادق معروف هستند آنها در صحبت کردن چیزی به عنوان حشیه و تعارف ندارند و جمله ای که بیان می کنند دقیقا همان چیزی است که منظورشان است. این صراحت باعث آسان شدن زبن آلمانی شده است.

از آنجایی که آلمانی ها خیلی راحت هر چیزی را بیان می کنند اگر در هنگام حرف زدن با آنها کلمات یا جملات را اشتباه به کار ببرید آنها بدون هیچ تعارفی به شما خواهند گفت که اشتباه کرده اید در ابتدا ممکن است ناراحت شوید ولی در کل این کار به شما این درس را می دهد که اشکالات خود را برطرف کنید و دیگر از کلمات و جملات اشتباه استفاده نکنید.

مجموعه آموزش زبان آلمانی نصرت با پرداختن به همین استاندارد سازی ها به شما کمک می کند که در مدت 90 روز آموزش زبان آلمانی را به پایان برسانید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *