مقالات

اطلاعات کاربردی در مورد زندگی در اتریش

اطلاعات کاربردی در مورد زندگی در اتریش

یکی دیگر از کشورهای آلمانی زبان که ایرانیان زیادی به آن مهاجرت می کنند کشور اتریش است. به همین دلیل در این پست قصد داریم به بررسی اطلاعات کاربردی در مورد زندگی در اتریش بپردازیم.

برای جستجوی خانه و آپارتمان چه کنیم؟

برای یافتن آپارتمان می توان با مراجعه به سایت های زیر با توجه به شرایط خود هر گنه آپارتمانی که مد نظر دارید را اجاره کنید.

در اتریش دو نمونه اجاره وجود دارد که شامل اجاره خالص و اجاره ناخالص است که اجاره خالص برای استفاده از آپارتمان است و اجاره ناخالص برای خدمات جانبی است. که این اجاره همراه با نحوه پرداخت آب و برق در قراردادی که بین مستاجر و صاحب خانه بسته می شود قید می شود و همچنین بهتر است شرایط لغو قرارد نیز در قرارداد نوشته شود.

 در اتریش هر شخص باید بعد از ساکن شدن در آپارتمان خود، نشانی محل سکونت خود را به اداره ثبت شهرداری اطلاع دهد. که این کار  می توان به صورت حضوری انجام داد و یا با مراجعه به سایت www.help.gv.at از طریق اینترنت اقدام کرد.

اطلاعات کاربردی در مورد زندگی در اتریش

برق، گاز، گرمایش

برای استفاده از برق و گاز در اتریش باید در شکت های ارائه دهنده خدمات منابع انرژی ثبت نام کنیم. که هر شخصی می تواند خودشان انتخاب کند از چه شرکتی خدمات بگیرد.

در اینجا می‌توانی اطلاعاتی درباره مقایسه میان شرکت‌های تأمین کننده برق بیابید: www.durchblicker.at

و همچنین سایت های ارائه دهنده خدمات گاز در ادامه آمده است.

هزینه رسانه‌های جمعی مانند رادیو، تلویزیون، رایانه بتید به صورت ماهیانه پرداخت شود. که این هزینه در ایالت های مختلف اتریش متفاوت است.و حدودا بین ۲۰ تا ۲۵ یورو در ماه است.

جمعه آوری زباله در اتریش

در این کشور بازیافت زباله اهمیت زیادی دارد و بی توجهی به آن جریمه زیادی در پی خواهد داشت.

کاغذ باطله، بطری‌های شیشه‌ای،  زباله‌های مربوط به بسته‌بندی‌های مصنوعی، بسته‌بندی‌های فلزی، جمع آوری تفکیک شده مواد زیان بار، زباله طبیعی در مخزن های زباله طبیعی، به صورت جداگانه انجاام می شود و سایر زباله‌ها به مخزن زباله‌های متفاوت ریخته می‌شود.

در اینجا اطلاعات دیگری را درباره جمع آوری درست زباله پیدا می‌کنی:

 

شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا معمولا برای کار کردن در آلمان نیازی به اجازه ندارند. یک استثنا در اینجا قوانین انتقالی برای کشورهای جدید عضو اتحادیه اروپا همچون رومانی و بلغارستان است.

از سوی دیگر لازم است اتباع کشورهای ثالث نیاز دارند که برای اقامت دائم در اتحادیه اروپا، کارت قرمز-سفید- قرمز به اضافه گواهی نامه موافقت اقامت ارائه دهند. با این عنوان که شما به راحتی قادر به اشتغال در اتریش هستید. این اجازه اقامت، نیاز به مجوز بر مبناب قانون استخدام به شرکت اتباع خارجی برای کار در اتریش را دارد.

خدمات استخدام اتریش (AMS): www.ams.at

ارزشیابی حرفه‌ای در اتریش: www.berufsanerkennung.at

کارت “قرمز، سفید، قرمز” : www.migration.gv.at

اطلاعات کاربردی در مورد زندگی در اتریش

ساعات کار در اتریش به صوت های گوناگون است مانند:

ساعت کارعادی

کار پاره وقت

استخدام جانبی

کار کوتاه مدت

مرخصی پاره وقت برای والدین

خوداشتغالی

برای اینکه بتوانید در اتریش زندگی بهتری داشته باشید و از امکانات و سایت های این کشور استفاده کنید نیازمند این هستید که یک دوره آموزش زبان آلمانی را بگذرانید که ما به شما توصیه می کنیم از پکیج آموزش زبان رزتا استون آلمانی استفاده کنید.

 

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *