دسته‌بندی نشده

آیا یادگیری زبان آلمانی دشوار است؟

آیا یادگیری زبان آلمانی دشوار است؟

آیا یادگیری زبان آلمانی دشوار است؟ یادگیری زبان آلمانی هم مانند انجام هر کار دیگری بستگی به دانش اولیه و توانایی فرد دارد اما باید گفت این زبان نسبت به بسیاری از زبان های زنده دنیا در حد متوسط قرار دارد و زبان دشوار محسوب نمی شود. ولی در مقایسه با زبان انگلیسی باید گفت از قوائد نسبتا پیچیده تری برخوردار است.

یکی از روش های درک سختی و اموزش دقیق یک مسئله مقایسه آن با مواردی است که برای شخص آشناست به همین دلیل می خواهی زبان آلمانی را با زبان فارسی مقایسه کنیم.

تفاوت هایاصلی زبان آلمانی و فارسی در چیست؟

کارشناسان زبان فقط می توانند تفاوت یک زبان و ساختار آن را به طور کامل بیان کنند ولی عوام هم می توانید در سطح متوسط این تفاوت ها را درک کنند

جنسیت اسامی در آلمانی:

 آلمانی بر خلاف فارسی و انگلیسی زبانی است که در آن هر اسم حتما یک جنسیت دارد و می توانند یکی از جنسیت های مذکر، مونث یا خنثی باشند. پس باید هنگامی که کلمات را می آموزیم جنسیت آنها را هم بیاموزیم.

حروف تعریف معرفه:

 در زبان آلمانی مشابه انگلیسی (حرف تعریف the)، برای حالت معرفه از اسامی از حروف تعریف استفاده می شود. نکته ای که در زبان آلمانی است ولی در انگلیسی وجود ندارد این است که حرف تعریف جنسیت هم را هم مشخص می کند.

نحوه جمع بستن اسامی:

 در زبان آلمانی بر خلاف فارسی و انگلیسی جمع بستن اسامی قاعده ای کلی ندارد. در واقع شما باید در زمان یادگیری اسامی حالت جمع آنها را هم یاد بگیرید.

ساختار های مفعولی در زبان آلمانی:

در زبان المانی هیچ قائده خاصی برای جمع بستن و جود ندارد و شما باید هر کلمه را که می آموزید جمع آن را هم بشناسید.

ساختار های ملکی در زبان آلمانی: 

در زبان آلمانی ساختار ملکی اسامی نیز با یک حالت مشخص می شود. این حالت می تواند تاثیراتی را بر روی اسم و کلمات وابسته به آن بگذارد.

ضمایر شخصی در زبان آلمانی: 

در زبان آلمانی علاوه بر دو نوع ضمیری که در فارسی جود دارد یک ضمیر سوم دیگری هم به نام ضمایر شخصی مفعولی غیر مستقیم وجود دارد.

جمله بندی در زبان آلمانی:

 از آنجا که تشخیص فاعل و مفعول جمله در آلمانی از طریق حالت آن صورت می گیرد این بخش ها می توانند در جمله جایگاه های متفاوتی داشته باشند. این موضوع بر خلاف ساختار معمول جملات در فارسی و انگلیسی است.

نحوه نسبت دادن صفات در آلمانی: 

برخلاف ساختار فارسی و انگلیسی صفات بعد از اینکه به اسمی نسبت داده شدند خصوصیت اسم را به خود می گیرند.

 ساختار زمان ها در زبان آلمانی:

 ساختار زمان ها در زبان آلمانی تقریبا شبیه انگلیسی است.

زمان های کامل مانند حال کامل، گذشته کامل و آینده کامل در زبان فارسی وجود ندارند.

افعال عبارتی:

یک دسته افعال در زبان المانی وجد دارد که با اضافه شدن حرف اضافه به فعل به وجود می آیند که افعال عبارتی وجود دارند که معادلی در زبان فارسی ندارند.

افعال انعکاسی:

 در زبان آلمانی از طریق اضافه کردن یک ضمیر انعکاسی به فعل می توان فعلی با معنای جدید ساخت.که این روش ساخت فعل در زبان فارسی و انگلیسی دیده نمی شود.

افعال کمکی:

 مانند افعال کمکی در زبان انگلیسی که به تنهایی معنی ندارند و در جمله می توان معنای آنها را درک کرد یک دسته فعل کمکی در زبان المانبی هم وجود دارد که ما در فارسی چنین افعالی را نداریم.

آیا یادگیری زبان آلمانی دشوار است؟

شباهت های آلمانی و فارسی تا چه حد است؟

اینکه بخواهیم درصد شباهت آلمانی به انگلیسی را نسبت به چه زبانی با فارسی مقایسه کنیم در میزان شباهت این دو زبان به یکدیگر تاثیر دارد منظور این است که اگر به نسبت شباهتی که چینی با فارسی دارد مقایسه کنیم می گوییم آلمانی شباهت زیادی با فارسی دارد ولی وقتی زبان عربی یا انگلیسی را مد نظر بگجیریم می بینیم که شباهت آلمانی به فارسی نسبت به این زبان ها اندک است.

زبان های آلمانی و فارسی در شکل زبان شناسی از ریشه ای مشترک و هندی اروپایی هستند.  با این حال یادگیری زبان آلمانی برای یک فارسی زبان نسبتا آسان خواهد بود. اگر با روش درست و استفاده از یک مرجع درست این آموزش را پیش ببرید.

با این همه پیچیدگی گرامری زبان آلمانی، مردم آلمانی خودشان چطور صحبت می کنند؟

شاید به این نتیجه برسید که با این همه دشواری و پیچیدگی امکان یادگیری زبان آلمانی وجود ندارد باید گفت که که اگر با دقت نگاه کنیم خواهیم دید که زبان فارسی خودمان که به راحتی با آن صحبت می کنیم یکی از پیچیده ترین دستور زبان ها را دارد پس می توانیم آلمانی را هم بیاموزیم. فقط باید در ابتدای کار یک منبع و روش حرفه ای را انتخاب کنید و آموزش را شروع کنید که سایت آموزش زبان آلمانی به شما پیشنهاد می کند که از آموزش زبان نصرت آلمانی را به شما پیشنهاد می کند.

آیا یادگیری زبان آلمانی دشوار است؟

 

۴۵۰,۰۰۰ ریالانتخاب گزینه ها

 

 

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *