مقالات

ساده ترین راه مهاجرت به آلمان چیست؟

ارزانترین و سریع ترین راه های مهاجرت و اقامت در آلمان چیست؟

اقامت در اروپا یکی از علاقمندی های امروزه خانواده های ایرانی و افراد مختلف در هر سن و سالی می باشد، اروپا به سبب داشتن موقعیت های شغلی بالا و همچنین ایجاد رفاه نسبی بسیار خوب و فراهم کردن امکانات خدماتی قابل قبول برای شهروندان خود باعث شده تا میل به مهاجرت و اقامت را در ایران به سمت خود افزایش دهد.

یکی از برترین و پیشروترین کشورهای اروپایی آلمان می باشد، این کشور با نام رسمی جمهوری فدرال آلمان شناخته میشود و دارای یک پایتخت سیاسی به نام برلسن است ( این که گفته شد یک پایتخت درست است جای تعجب ندارد، بعد از فروریختن دیوار برلین و پیوستن آلمان شرقی و غربی به یکدیگر این دو کشور صاحب یک پایتخت رسمی شدند) اگر وارد تقسیمات و مسائل سیاسی آلمان نخواهیم زیاد بشویم در همین حد باید اکتفا کرد که آلمان پر جمعیت ترین و ثروتمند ترین کشور عضو اتخادیه اروپا میباشد و موتور اقتصادی این اتحادیه محسوب می شود همچنین یکی از صنعتی ترین کشورهای جهان به شمار می آید.

اقامت در آلمان دارای مزیت ها و همچنین جذابیت های بسیار زیادی است که در ادامه به بررسی مهمترین و شاخص ترین آنها میپردازیم، از لحاظ جغرافیایی و طبیعی آلمان را میتوان کشوری جذاب دانست و شاید بتوان گفت بعد از آمریکا المان دومین کشور هدف برای مهاجرت در نیا به حساب می آید.

 

جاذبه های گردشگری آلمان

اگر قصد سفر به آلمان را داشته باشید که بدون شک برای مدت زمانی که در آلمان میگذرانید به اندازه کافی جاذبه های سرگرم کننده وجود دارد و هیچ زمانی را خالی نخواهید داشت، اما اگر قصد مهاجرت به آلمان را دارید باید بدانید که در این کشور برای توریسم و گردشگری آنقدر امکانات و مکان های دیدنی فراهم شده که در اوغات بیکاری، مرخصی و استراحت های فصلی به خوبی و با تمام امکانات میتوانید لذت ببرید.

در ادامه برخی از این مکان های دیدنی را به صورت مختصر و در معرفی کوتاه نمایش می دهیم:

 • قلعه‌ی کلدیتز (Schloss Colditz) : این قلعه از ابتدای ساخت تا به امروز کاربرد های مختلفی داشته و کاربری آن زمان های مختلف تغییر کرده دارای معماری بسیار زیبا بوده و از دروان رنسانس تا کنون پابرجا می باشد، از بیمارستان و گداخانه و زندان تا قلعه و محل شکار و … کاربری های گوناگونی داشته است.
 • تالار شهر بامبرگ: این تالار که یک بنای عجیب است در وسط یک پل ساخته شده و داریا نقاشی های زیبا و جذابی است از این تالار با نام آلتس رایتوس یا تالار قدیمی شهر (Old Town Hall) یاد می کنند و یکی از جاذبه های گردشگری بسیار مشهور آلمان است.
 • رودخانه‌ی کنستانس (Constance) یکی از بهتریناقلیم ها از لحاظ آب و هوایی را بوجود اورده و تا مناطق مرزی سوئیس و اتریش کشیده شده است، این رودخانه و مناظر اطرافش بسیار هیجان انگیز و جالب برای تمام فصول سال هستند
 • کوه های هارز زا بهخاطر داشته باشید برای کسانی که به طبیعت علاقمند هستند از ناب ترین و بهترین مکان ها می باشد، به خاطر کم رفت و آمد بودن این منطقه بکر و طبیعی مانده و امکان سفر و گردشگری با قطار بخار قدیمی در آن نیز وجود دارد

 • از دیگر مناطق جذاب و دوست داشتنی آلمان میتوان به موراد زیر نیز اشاره کرد: جمگل سیاه، کلیسای آخن ، شهر برلین، جزیره سیلت، شهر مونیخ، پارک ملی برشتسگادن، شهر ادینبورگ آلمان، شهرهای کلن و درسدن، پارک ملی ساکسون، قلعه زیبا و رویایی شورین، قلعه هوهنزولرن، سواحل روگن و …

هدف ما از این نوشتار معرفی مکن های دیدنی و توریستی آلمان نیست ولی واقعا جای خالی چنین معرفی احساس میشد اگر به آن پرداخته نمیشد مخصوصا برای عزیزانی که قصد مهاجرت و اقامت دارند.

فرصت های شغلی در آلمان

در کشور گل و بلبل آلمان ( واقعا از لحاظ زیبایی و اقتصادی بسیار کشور قدرتمند و دوست داشتنی است ) فرصت های شغلی بسیار زیادی وجود دارد، این کشور به دلیل دارایودن اقتصاد و تکنولوژی فوق العاده بالا و داشتن ثبات مالی قدرتمند در اتحادیه اروپا توانسته اند برای پیشرفت و توسعه پایدار کشورشان پناهندگان کشورهای دیگر را جذب کنند.

مهاجرت به آلمان برای افراد متخصص زبردست در انجام کارهای مختلف بسیر خوب و سودمند است، چرخ های اقتصادی آلمان روزانه در حال چرخش با شاب بالاتر و در حال توسعه است پس با داشتن این هدف و بینش میتوانید در این کشور مشغول به کار شوید، در ادامه همین صفحه به بیان راه ها و همچنین مشکلاتی که ممکن است در این مسیر برایتان بوجود بیاید پرداخته ایم تا به سادگی و با کمال اطمینان راه مهاجرت خود را انتخاب کنید.

شرایط تحصیل و بورسیه در آلمان

یکی از مشهورترین و پر متقاضی ترین کشورهای دنیا برای مهاجرت و تحصیل کشور آلمان می باشد، این کشور دارای دانشگاه هایی بزرگ و بین المللی با سطح علمی بسیار بالا می باشد که علاقمندان خود را از سرتاسر جهان جذب می کنند، تحصیل در آلمان دارای شرایط پذیرش نسبتا سختی می باشد و همین دلیل باعث شده تا سطح کیفی دانشگاه های این کشور افت نکرده و هر ساله در حال پیشرفت باشند.

برای یک دانشجوی عادی که بدون هیچ گونه بورسیه و کمک هزینه ای در آلمان می خواهد تحصیل کند بایدبه صورت متوسط ماهانه ۴۰۰ یورور هزینه در نظر گرفت ولی با یک سری کارهای ساده میتوان این هزینه ها را کاهش داد و در بهترین مراحل علاوه بر رایگان کردن تحصیل به کسب در امد نیز دست زد.

استفاده از کارهای دانشجوی یو پروژه های دانشجویی که در دانشگاه های مختلف ارائه میشود به کسب درامد دانشجویان کمک می کند ولی بهترین راه گرفتن بورسیه تحصیلی است که باعث رایگان شدن کامل تحصیل و هزینه های جانبی ان شده و علاوه بر آن به یک حقوق ثابت و همیشگی هم ختم میشود.

موسات زیادی هستند که کار بورس دانشجویان در آلمان را انجام می دهند ولی ۸ موسسه وجود دارد که مشهور تر بوده و این کار را به صورت رسمی انجام می دهند، همه این موسسات اولویت پذیرش دانشجو را برای کسانی قرار می دهند که بعد از تحصیل به کشورهای خودشان باز میگردند نه کسانی که میخواهند در آلمان سکونت کرده و ساکن شوند ( به این نکته دقت داشته باشید) این شرط نیز به دلیل این می باشد که همه دانشجویان به کشورهای خود بازگشته و فرهنگ و قدرت آلمان را در جهان منعکس کنند.

دانشجویانی که میخواهند در دانشگاه های آلمان وارد شوند با سرایط خاصی مواجه هستند که برخی از ساده ترین این شروط به عبارت زیر است:

 • اتمام حداقل یک مقطع تحصیلی در آلمان
 • داشتن نمرات خوب در مقطع کارشناسی و کسب معدل های بالا
 • اتمام تحصیلات در موقع مقرر و یا قبل از موعد
 • دانشجویان دکتری حتما احتیاج به معرفی نامه کتبی از استادان خود دارد که در آلمان هستند

با همه این شرایط موسساتی هستند که فقط تمرکز فعالیت خود را بر بورسیه برای دانشجویان خارجی قرار داده اند، دقت داشته باشید که شرایط اخذ بورسیه برای نمایندگی ها و موسسات مختلف متفاوت است پس حتما با تحقیق کافی موسسه مورد نظر خود را انتخاب کنید، مثلا یک موسسه به نام ( تبادلات آکادمیک آلمان ) شرط بورسیه گرفتن را اقامت کمتر از یک سال در آلمان دانسته و به دانشجویانی که میخواهند بورسیه شوند می گوید نبایدقبل از بوریه شدن به دانشگاه بروید در صورتی که موسسات دیگر چنین محدودیت های ندارند.

دقت داشته باشید که دانشگاه های آلمان به زبان آلمانی اداره میشوندو از لازم ترین مدارک جهت اخذ بورسیه تسلط کامل به زبان آلمانی است در این شرایط داشتن یک مدرس و یک نرم افزار قدرتمند برای یادگیری آلمانی کمک زیاید می کند، در سایت زبان آلمانی پر از کالا ما استفاده از نرم افزار رزتا استون آلمانی را پیشنهاد می دهیم.

برای ایرانی ها قبولی در آزمون و کنکور سراسری برای پذیرش در دانشگاه های آلمان لازم و ضروری است، پس حتما یا کنکور داده و بعد اقدام کنید و یا چند ترم در دانشگاه های ایران تحصیل کرده سپس اقدام به گرفتن بورس کنید.

داشتن بیمه درمانی در آلمان برای دانشجویان لازم و ضروری است، پس در انتخا شرکت بیمه ای خود دقت کنید باید شرکتی با قیمت مناسب و خوب و داشتن خدمات پوششی عالی را پیدا کنیم و با آن قرار داد بنویسیم.

در کشور آلمان دانشجویان تا پایان ترم ۱۴ و یا اتمام ۳۰ سالگی تحت پوشش دولتی هستند ولی چنانچه هر یک از این شرایط تغییر کند باید حق بیمه ای چندین برابر به موسسات خصوصی پرداخت کنید تا بیمه شده و ادامه تحصیل دهید.

دقت داشته باشید هزینه بیمه تحصیلی دولتی در آلمان ماهانه ۷۸ یورو و بیمه غیر دولتی و یا بعد از ۳۰ سالگی ماهانه ۱۶۰۰ یوور است.

یکی دیگر از نکاتی که برای زندگی در آلمان باید مورد توجه قرار داد میزان اجازه کار دانشجویان در آلمان است، اگر از کشورهایی غیر از اتحادیه اروپا وارد آلمان شده باشید ( مانند ایران ) فقط ۹۰ روز در سال اجازه کار دارید، برخی از دانشگاه های آلمان همین مقدار را نیز محدود تر کرده و فقط تعطیلات دو ترم را اجازه کار به دانشجو داده اند

هزینه تحصیل در آلمان چقدر است؟

در آلمان به صورت میانگین اگر دانشگاه رایگان باشد و کلیه هزینه های تحصیل از طرف دولت پرداخت شود هر نفر برای زندگی در یک شهر توسط ۶۶۰ یورو ماهانه لازم داردف در صورتی که در شهرهای بزرگتر و پر جمعیت تر زندگی کنید این مبلغ تا ۱۵۰۰ یورو در سال نیز افزایش میابد.

دانشجویانی ه دورات تحصیلاتشان طولانی شود و از حد مجاز تخصیل رایگان عبور کند باید شهریه بپردازند، اغین شهریه بسته به رشته و نوع دانشگاه به صورت هر ترم از دانشجو گرفته میشود و گاها تا ۱۰۰۰ یورو در ترم نیز افزایش پیدا م یکند.

وام دانشجویی در آلمان چگونه است؟

در کشور آلمان و در سیستم تحصیلی دولتی چون همه چیز به صورت رایگان قرار داده شده به آن معنا وام و کمک هزینه دانشجویی پرداخت نمیشود و فقط از طرف یک موسسه به بافوگ (BAfog ) پرداخت و هدایت میشود، این موسه همه امکانات و تسهیلات خود را تا قبل از سن ۳۰ سالگی ارائه می دهد، در ضمن دانشجو متعهد میشود بخشی از مبالغ را بعد از اتمام تحصیل به داشنگاه و دولت عودت دهد.

شرایط گرفتن ویزای کار در آلمان

یافتن کار در اتحادیه اروپا و کشور آلمان تقریبا یکسان و دارای شرایط یکنواختی است، آلمان چون یکی از کشورهای این اتحادیه است برای واگذاری فرصت های شغلی به خارجیان تابع قوانین یکسانی با بقیه کشورهای اروپایی است، در قوانین کلی این اتحادیه امده است برای یک فرصت شغلی بایدبه مدت ۳ ماه آگهی استخدام در آلمان منتشر شود و اگر هیچ فرد مناسبی پیدا نشد این آگهی به مدت ۳ ماه دیگر در اتحادیه اروپا تکرار شود و در صورت نیافتن شخص مورد نظر آگهی برای افراد خارجی منتشر میشود، به خوبی مشخص است این شرایط برای دریافت کار در اروپا غیر ممکن بوده و بسیار سخت است.

افرادی که برای کار به آلمان سفر می کنند میتواند از یک طریق دیگر عمل کرده و شانس اخذ ویزای خود را افزایش دهند، یک راه وجود دارد که آلمان ویزای ۶ ماهه به صورت آزمایشی برای افراد جویای کار صادر میکند و زیمان می دهد در این مدت بتوانند یک شغل برای خود پیدا کنند برای بالارفتن شانس پیدا کردن شغل بهتر است شرایط زیر را مطالعه کرده و همخوانی بیشتری با انها داشته باشید

داشتن سن زیر ۴۰ سال یکی از اسای ترین شروط می باشد

داشتن تخصص در یکی از رستههای مورد نیاز آلمان وسابقه کار مستمر در ان

داشتن مدرک زبان آلمانی بین المللی یا انگلیسی

کشور آلمان بر خلاف بقیه کشورهای اروپایی احتیاج زیاید به نیروی کار متخصص داشته و باید این نیروی کار را از مهاجران خارجی تامین کند هر ساله آلمان لیستی از تخصص های مورد نیاز خود را اعلام می کند که شانس افراد داریا آن تخصص ها در پذیرش و اخذ ویزا بیشتر است به طور مثال مشاغلی که آلمان در حال حاضر احتیاج بیشتری دارد : برق، کامپیوتر، الکترونیک، صنایع، مکانیک، شیمی و پرستاری می باشد

آموزش زبان نصرت آلمانی تصویری

مجموعه آموزش زبان آلمانی نصرت یکی از جامع ترن و سریع ترین مجموعه های آموزش مکالمات محاوره ای و کاربردی به زبان فارسی می باشد که در مدت زمان کوتاهی میتواند به زبان آموز سطحی از مکالمه را ارائه دهد که قارد به صحبت کردن و مکالمه باشد و به انجام کارهای روزمره خود بپردازد.

شامل ۹۰ جلسه اموزش تصویری

تقویت حافظه در حین آموزش

این مجموعه بر روی کامپیوترهای شخصی با سیستم عامل ویندوز و مک قابل پخش و استفاده است

شرایط مهاجرت به آلمان

همانگونه که در مطالب قبل بیان شد آلمان بعد زا امریکا دومین کشور از لحاظ داوطلب جهت پناهندگی و پناهجویی م یباشد و این کشور دارای ظرفیت های صنعتی و اقتصادی بسیار بالایی میباشد که امکان پذیرش مهاجر را فراهم کرده است، هر چند در سال های ۲۰۱۵ به بعد شرایط اخذ ویزا از آلمان کمی مشکل شده و به دلیل اوضاع نامناسب و جنگ هایی که در خاورمیانه شده سخت گیری های آلمان هم بیشتر شده ولی همچنان سالانه صدها هزار نفر به صورت قانونی در آلمان مشغول کار و زندگی میشوند.

آلمان به دلیل داشتن تکنولوژی روبه رشد و کاهش در نیورهای متخصص خود به دنیال قوانی است که جذب نیروی متخصص را راحت تر انجام دهد و قوانینی برای جذب Skill Immigration وضع کند تا کمبود نیروی متخصص خود را جبران کند.

طبق قانون فعلی آلمان شرایط اقامت برای افرادی که قصد تاسیس شرکت در آلمان را دارند فراهم می باشد البته شرکت باید دارای شرایط خاص و تاثیر مثبت بر اقتصاد آلمان بگذارد و تامین سرمایه شرکت از طریق منابع شخصی انجام پذیرد که این روش یکی از روش های جذب سرمایه برای آلمان بوده و اخذ اقامت را برای سرمایه گذار همراه خواهد داشت.

اقامت موقتدر آلمان صادر میشود و ویزا به مهاجر واگذار میشود ولی این نمونه از اقامت همانگونه که از نامش مشخص است اقامت غیر دائم بوده و در مدت زمان خاصی قابل استفاده است و بعد از ان باطل میگردد که این نمونه اقامت مورد بحث نیست.

دسته دوم اقامت دائم می باشد که اولین شرط واگذاری داشتن حداق ۵ سال اقامت غیر دائم برای مهاجران آلمانی میباشد این دسته از مهاجران باید هزینه زندگی خود را از راه کار کردن تامین کرده باشند و یا از سرمایه شخصی خود استفاده کنند و همچنین بعد از ۵ سال باید تسلط نسبی بر روی زبان آلمانی نیز داشته باشند، ا دیگر قانون های تابعیت آلمان واگذاری تابعیت قبلی هر شخص می باشد و پذیرفت قوانین جمهوری دموکرات آلمان به رسمیت قبل از اعطای اقامت دائم نهادهای حراستی آلمان سوابق شخص را بررسی کرده و مورد تایید قرا رمی دهند. 

یکی از عمومی ترین نیازهای مهاجرت به آلمان اثبات تمکن مالی و توان مالی هر شخص و خانواده مهاجرت کننده می باشد که برای کشور مقصد اهمیت بالای دارد و باید این موضوع مورد تایید کامل قرار بگیرد، آلمان در خصوص مهاجران کاری خود نیز این قانون را رعایت می کند و هر شخص و همراهان باید بتوانند هزینه های زندگی در آلمان را تامین کنند.

برای مهاجرت به آلمان حداقل آشنایی به زبان آلمانی ضروری است شما برای مهاجرت های عمومی به آلمان حداقل آزمون لازم آلمانی را نیز گذرانده باشید کفایت میکند و سطح A1 نیز قابل قبول است

شرط بعدی در مهاجرت به آلمان داشتن بیمه سلامت است که بدون این مدرک به هیچ عنوان اگر دیگر قابلیت ها را نیز داشته باشید به آلمان راه پیدا نمیکندبرای این کار بهر است بیمه سلامت خود را از یک شرکت بیمه آلمانی دریافت کنید

برای ورود به آلمان هر فرد ایرانی باید ویزا در یافت کند که برای این کار کافیست به یکی از سفارشت خانه ها و یا کارگذاری های سفارت آلمان مراجعه کرده و درخواست ویزا کنید.

انواع راه های مهاجرت به آلمان چیست؟

راه های مهاجرت به آلمان متفاوت هستند که در اینجا این راه ها را به صورت فهرست وار بیان می کنیم

 • اخذ اقامت از طریق ازدواج
 • اخد اقامت از طریق پناهندگی
 • اقامت از طریق کار
 • اقامت در آلمان از طریق سرمایه گذاری
 • اقامت از طریق تحصیل
 • ویزای توریستی
 • اقامت از طریق تخصص

شرایط گرفتن ویزای ازدواج آلمان

یکی از راه های دریافت ویزای آلمان و مهاجرت به کشور صنعتی و ثروتمند اروپایی آلمان ازدواج می باشد، شرایط ازدواج با یک فرد آلمانی و یا یک مهاجر که تبعه آلمان می باشد چندان سخت نیست ولی طبق قوانین کشور آلمان باید یک سری ضوابط و حداقل ها رعایت شود، در این مقاله منتشر شده به صورت کامل و طبق قوانین جاری کشور آلمان به بیان نیازهیا لازم جهت مهاجرت با ازدواج به آلمان پرداخته شده است.

اخذ اقامت از طریق ازدواج آلمان باید یکی از طرف ها حتما تبعه آلمان باشد تا شرط اصلی و پایه ای این اتفاق صورت بگیرد حالا میتواند این فرد یک آلمانی اصیل باشد یا یک مهاجر که تابعیت آلمانی دریافت کرده است.

فردی که در آلمان ساکن است و میخواهد که زوج خود را به آلمان ببرد باید مدارک هویتی و مالکیتی و میزان درامد و موجودی حساب بانکی خود را به کشور آلمان ارائه دهد و به صورت کامل و روشن بیان کند که توانایی تامین هزینه های زندگی دو نفر را به تنهایی دراد و هیچ گونه نیازی به منابع دولت آلمان جهت پرداخت هزینه زندگی ندارد، به بیان ساده تر باید طرف ازدواج مقیم در آلمان توانایی مالی و درامدی در حدی داشته باشد که بتواند یک زندگی دو نفره را اداره کند، در این قانون دولت آلمان به شخص مهاجر هیچ گونه احتیاجی ندارد و لزومی ندارد که شخص مهاجر توانایی مالی بالایی داشته باشد.

فرد مهاجرت کننده به آلمان باید به حداقل سطح زبان آلمانی A1 تسلط داشته باشد و مدارک لازم را همراه روز مصاحبه به سفارت آلمان ببرد تا با مجوز صدور ویزای آن موافقت شود.

بعد از گرفتن ویزا به مدت ۳ سال مهاجرت کننده باید در آلمان ساکن باشد و بعد از طبق قوانین آلمان باید درخواست کتبی مبنی بر اقامت گرفتن را به دولت آلمان بدهد، دقت اشته باشید که بعد از گذشت سه سال این درخواست قابل ارائه است و قبل از آن نمیتوان این کار را انجام داد، و در صورتی که درخواست ابلاغ نشود شخص مهاجر هیچ گونه حق و حقوقی در آلمان خواهد داشت و مانند یک فرد خارجی میتواند زندگی کند.

یکی از ویژگی های ازدواج در آلمان برای افراد مهاجر این است که مدت زمان گذراندن برای قبول تابعیت را کاهش می دهند در حقیقت حالت عادی هر فردی باید ۸ سال بعد از اقامت غیر دائم خود در آلمان درخواست تابعیت بدهد ولی با ازدواج اگر هر دو فرد در آلمان باشند بعد از ۳ سال میتوانند در خواست تابعیت بدهد، اگر هر فرد قبل از ازدواج خود ۳ سال در آلمان زندگی کرده باشد و کلیه مخارج خود را تامین کرده باشد ۲ سال بعد از ازدواج میتواند در خواست تابعیت بدهد که این امر باعث کاهش تقریبا ۳ تا ۴ ساله زمان انتظار برای اخذ ویزای دائم آلمان و تابعیت آلمان میشود.

یکی دیگر از ویژگی ها و امتیازاتی که آلمان به افراد مهاجر که ازدواج می کنند می دهد فراخم کردن شرایط کار و تحصیل رایگان است در حقیقت همانند یک فرد آلمانی همسر شما میتواند زندگی کند و از امکانات عمومی دولت آلمان رایگان استفاده کند.

سوالاتی که ممکن است برای شما در این خصوص پیش بیاید:

آیا اقامت در آلمان از طریق ازدواج ممکن است؟

شرایط اخذ اقامت در آلمان از طریق ازدواج چیست؟

بعد از ازدواج با فرد ساکن در آلمان بعد از چه مدتی شرایط اخذ اقامت در آلمان فراهم میشود؟

چه مدت انتظار برای گرفتن اقامت آلمان از طریق ازدواج لازم است؟

شرایط لازم برای ازدواج در آلمان چیست؟ فرد خارجی و فرد آلمانی چه شرایطی را لازم دارند؟

ایا برای اخذ اقامت آلمان از طریق ازدواج باید درخواست تابعیت نمود ؟ 

هیچ فرقی نمیکند که افرادی که در آلمان هستند چه جنسیتی داشته باشند در اصل برای دریافت اقامت دائم آلمان و اجازه کار تمام وقت در آلمان تفاوتی ندارد که با یک خانم در آلمان ازدواج کنید یا یک آقا قانون مدنی آلمان به هر دو این افراد اجازه می دهد که با یک فرد بیگانه و مهاجر ازدواج کنند

آموزش زبان نصرت آلمانی تصویری

مجموعه آموزش زبان آلمانی نصرت یکی از جامع ترن و سریع ترین مجموعه های آموزش مکالمات محاوره ای و کاربردی به زبان فارسی می باشد که در مدت زمان کوتاهی میتواند به زبان آموز سطحی از مکالمه را ارائه دهد که قارد به صحبت کردن و مکالمه باشد و به انجام کارهای روزمره خود بپردازد.

شامل ۹۰ جلسه اموزش تصویری

تقویت حافظه در حین آموزش

این مجموعه بر روی کامپیوترهای شخصی با سیستم عامل ویندوز و مک قابل پخش و استفاده است

ابتدا شاید مهم باشد که یک تعریف مختصر و یک تفاوت کلی بین اقامت و تابعیت را برای شما عزیزان همراه بگوئیم تا متوجه باشد که اخذ اقامت و دریافت تابعیت از طریق تولدفرزند چه تفاوت هایی میتواند داشته باشد.

اخذ اقامت: به معنی اجازه برای سکونت و زندگی در یک کشور گفته میشود، کشورها بسته به موقعیتی که دارند اقامت های گوناگون مانند اقامت موقت و دائم را به مسافران و مهاجران می دهند.

تابعیت: یعین یک فرد از قوانین مدنی و حقوقی یک کشور کاملا پیروی کند و به عنوان یک شهرونددر یک کشور زندگی کند

بعد از بیان تفاوت های کلی این دو موضع به بررسی قوانین تولد فرزند در کشورهای مختلف دنیا میپردازیم، در قانون تولد کلا کشورها از دو قانون پیروی می کنند قانون خون و قانون خاک که در ادامه این دو موضع را به زبان ساده و سریع بررسی می کنیم:

قانون خاک: در این قانون برخی کشورها بیان می کنند که هر فردی که در خاک ان کشور متولد شود میتواند اقامت و تابعیت ان کشور را بگیرد، تفاوتی ندارد که چدر و مادر ان فرزند مسافر، مهاجر یا تبعه ان کشور باشند.

قانون خون: در قانون خون کشورا می گویند باید یکی از اعضای خانواده ( پدر یا مادر ) فرزند تابعیت آن کشور را داشته باشد و صرف داشتن اقامت لازم برای گرفتن تابعیت نیست

در این مبحث میخواهیم به قانون تولد فرزند در آلمان بپردازیم، کشور آلمان از قانون خاک تبعیت نکرده و قانون خون را ملاک تابعیت فرزندان در آن کشور می داند، در قانون مدنی آلمان فرقی بین این که پدر یا مادر یا هر دو آنها آلمانی باشند نگذاشته است و صرف این که یکی از این افرارد یا آلمانی باشند و یا تابعیت آلمان راداشته باشند کفایت میکند. این نکته جالب است که حتی اگر فرد متولد شده در خاک آلمان هم متولد نشود ولی پدر یا مادری آلمانی داشته باشد بازهم تابعیت آلمان به ان شخص تعلق میگیرد.

در مواردی کشور آلمان قانون خاک را نیز در نظر میگیرد که بسیار استثنا هست، اگر کودکی در آلمان متولد شود و پدر و مادرش مشخص نباشند و یا پدر و مادر درای تابعیت مشخصی نباشند برای این که کودک بدون تابعیت نباشد به آن تابعیت کشور آلمان تعلق میگیرد. در چنین مواردی والدین فرد هم که تابعیتی ندارند میتوانند از طریق فرزند تابعیت آلمان را دریافت کنند.

در کشور آلمان یک قانون دیگر نیز برای گرفتن تابعیت از طریق تولد وجود دارد که برای کودکان خارجی حاک است این قانون دارای شرایطی است که به شرح زیر بیان میشوند:

فرد تا سن ۲۱ سالگی به مدت ۸ سال مقیم کشور المان باشد و در این کشور زندگی کند .

فرد به مدت ۶ سال در یکی از مدارس کشور المان تحصیل کند .

والدین فرد مقیم دائم کشور المان باشند یا به مدت ۸ سال در این کشور زندگی کرده باشند .

فرد از یکی از مدارس کشور المان فارغ التحصیل شود .

فرد درکشور المان اموزش و موفقیت های حرفه ای داشته باشد .

متقاضی برای اخذ تابعیت کشور المان نباید هیچ گونه سابقه کیفری داشته باشد .

کودکان خارجی برای حفظ تابعیت خود در کشور المان باید تا سن ۲۳ سالگی تابعیت المانی خود را ثابت کنند وگرنه تابعیت انها سلب می شود .

دقت داشته باشید که برای دریافت تابعیت آلمان حتما باید درخواست کتبی ارسال گردد و کنسولگری آلمان با ان موافقت کند، اگر در این درخواست ذکر نشود که درخواست تابعیت برای فرزند یا والدین را دارید هیچ گونه مسئولیت و تابعیتی برای افراد صادر نمیشود.

آموزش زبان آلمانی رزتا استون -افرند

رزتا استون آلمانی ورژن نهایی

رزتا استون آلمانی جامع ترین و کاملترین مجموعه آموزش زبان آلمانی می باشد که به صورت نرم افزاری ارائه شده و قابل نصب روی انواع سیستم های کامپیوتری با سیستم عامل ویندوز می باشد.

این پکیج شامل آموزش کامل گرامر، مکالمه، املا و تلفظ می باشد که از لحاظ کارایی در بالاترین سطح ممکن برای زبان آموزان می باشد.

دارای نصب سریع و ساده بوده و در حقیقت یک کلاس کامل مجازی با کیفیت آموزش بسیار بالا را برای شما فراهم می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *