مقالات

۵ نکته مهم در آموزش زبان آلمانی

آموزش زبان آلمانی

۵ نکته مهم در آموزش زبان آلمانی

یادگیری زبان آلمانی برای فردی که قصد سفر به کشور آلمان برای تجارت اشتغال و یا زندگی را دارد دیگر کاری تفننی نیست و این فرد باید در اولویت کارهای خود یادگیری زبان آلمانی را قرار دهد مسلماً این فرد باید با یک برنامه ریزی مشخص و یک هدف و انگیزه مشخص این کار را دنبال کنند اکنون می خواهیم چند نکته مهم در آموزش زبان آلمانی را بررسی کنیم.

۱- سن شروع یادگیری زبان خارجی

بسیاری از افراد از این که در سن پایین شروع به یادگیری زبان خارجی نکرده اند افسوس می خورند اما باید گفت: با وجود اینکه یادگیری زبان آلمانی در سنین پایین بسیار راحت‌تر است اما هر وقت این کار را شروع کنید اگر از روش ها و آموزش های استاندارد استفاده کنند می توانید زبان آلمانی را یاد بگیرید در این پست قصد داریم به بررسی این مسئله که چگونه می توان زبان آلمانی را در مدت کمتر با کیفیت بالا یاد گرفت بپردازیم.

تصور این که برای آموزش زبان آلمانی حتما باید در کلاس های اموزش زبان آلمانی شرکت کردن یک تصویر تقریباً اشتباه است زیرا تنها راه یادگیری زبان شرکت در کلاس نیست و می توان بدون شرکت در کلاس های زبان آلمانی با استفاده از نرم افزار اموزش زبان آلمانی یا خود آموز ها و کتاب ها و فایل های صوتی که در این زمینه  وجود دارد زبان آلمانی را حتی در زمان کمتر یاد گرفت.

۲- با هدف و انگیزه یاد بگیرید

توجه به پیشرفت خود در یادگیری و کمتر توجه کردن به اشکالات و قسمت هایی که دچار ضعف هستیم باعث می‌شود که روند رو به رشد بهتری داشته باشیم.

می‌توانیم در روند یادگیری هر از گاهی با خود آلمانی صحبت کنیم و از اینکه اشتباه کنیم نترسیم و یا سعی کنیم با کسانی که هدف مشترکی با ما دارند و می خواهند زبان آلمانی یاد بگیرند و یا دوستانی که در کشور آلمان زندگی می کنند  از طریق چت  ارتباط برقرار کنیم و ازآنها بخواهیم که با ما آلمانی صحبت کنند. 

۳- استفاده از منابع متفاوت برای یادگیری

سعی کنیم مطالب جذاب و داستان های شنیدنی را با زبان آلمانی بخوانیم متن های آموزشی بسیار خسته کننده هستند اما داستانها و روزنامه ها و یا مطالبی که در سایت ها قرار دارند می توانند جذابیت بیشتری داشته باشد. بعد از خواندن هر متن لغات جدیدی را که یاد گرفته اید می توانیم آن ها را به لیست لغات خود که در ابتدا آماده کرده بودید اضافه کنیم و در دوره‌های برنامه ریزی شده آنها را مرور کنیم. 

۴- همه جنبه های زبان را در نظر بگیریم

توجه به این نکته که یادگیری زبان آلمانی جنبه‌های گوناگونی مانند گوش دادن، حرف زدن، خواندن و نوشتن دارد پس باید علاوه بر متن به مجله، فیلم، کارتون و موارد چندرسانه یکدیگر هم سر بزنیم استفاده از فیلم های زبان اصلی که دارای زیرنویس هستند ما را با کلمات آلمانی جدید تر آشنا می کند و همچنین باعث می شوند که ساختار جملات را بهتر یاد بگیریم و بعضی از اصطلاحات و جملات که در بیشتر کتاب ها وجود ندارد و به صورت عامیانه استفاده می شود و در فیلم ها کاربرد بیشتری دارد  را کاربردی تر بیاموزید.

۵- مکالمه کردن را جدی بگیرید

اگر راز یا ترفندی خاصی برای یادگیری زبان خارجه وجود داشته باشد، آن ترفند یقینا همین مکالمه کردن با دیگران است، آن هم مکالمه‌ ای که با ساعت‌ ها تلاش سخت و طاقت‌فرسا در گفت‌ و گو با افرادی که در آن زبان، خیلی بهتر از شما تسلط دارند،‌ حاصل می‌شود. یک‌ساعت مکالمه (با تصحیح غلط‌ ها و رجوع به دیکشنری) به اندازه‌ی پنج‌ ساعت کلاس زبان و ده‌ ساعت مطالعه‌ی شخصیِ زبان ارزش آموزشی دارد. اگر این رو را امتحان کنید یقینا شما هم با نظر من موفق خواهید شد.

در این قسمت با بیان دلایلی به شما ثابت خواهیم کرد که مکالمه کردن در یادگیری زبان معجزه می کند:

اولین دلیلی که باعث می شود شما با مکالمه کردن در زبان پیشرفت کنید این است که شما یک انگیزه بزرگ دارید و آن هم صحبت کردن با کسی است که از شما در این زمینه توانایی های بیشتری دارد و یک گفت و گوی واقعی خیلی بهتر از استفاده از نرم افزار آموزش زبان آلمانی است.

دلیل دوم این است که زبان حفظ‌ کردنی نیست، بلکه نیاز به پردازش دارد. تجربه نشان داده است که دو یا سه‌ بار، به کارگیری لغات در مکالمه، خیلی بیشتر از نگاه کردن به کتاب لغت یا فلش‌ کارت‌ و حفظ کردن صدباره‌ ی آنها ارزش دارد.

یکی از محصولات چند رسانه ای که در این زمینه وجود دارد آموزش زبان رزتا استون آلمانی است که در بسیاری از کشورهای دنیا به عنوان یک محصول حرفه ای و معتبر شناخته می شود و توسط کمپانی بزرگ آمریکایی رزتا استون طراحی شده است.

 

۲۹۸,۰۰۰ ریالانتخاب گزینه ها

برای اینکه زبان آلمانی را سریع تر، آسان تر و به صورت ماندگار یاد بگیرید حتما مقالات سایت اموزش زبان آلمانی را بخوانید.

چند نکته مهم برای یادگیری آسان زبان آلمانی

انتخاب نرم افزار مناسب برای آموزش زبان آلمانی

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *