مقالات

چند نکته مهم برای یادگیری آسان زبان آلمانی

چند نکته مهم برای یادگیری آسان زبان آلمانی

انتخاب هدف 

شاید بگویید این یک امر بدیهی است و مسلما هر کس از یادگیری زبان آلمانی هدف مشخصی دارد اما توجه به این نکته که نوشتن و ثبت کردن هدف می تواند به کار شما رسمیت بدهد و انگیزه شما را برای آموزش زبان آلمانی بیشتر خواهد کرد در واقع این که بدانید دقیقا می خواهید چه کاری انجام دهید و مرور کردن این هدف در طول انجام کار انگیزه بیشتری به شما می دهد.

با افراد هم هدف خود در ارتباط باشید

سعی کنید افرادی را که هدف مشترک با شما دارند را پیدا کنی و با آنها ارتباط برقرار کنید. این کار سبب می شود علاوه بر اینکه  روند پیشرفت خود را با دیگران مقایسه کنید و یک رقابت به وجود می آید که برای عقب نماندن از دیگران روند خود را به صورت مستمر پی خواهید گرفت.

وقتی با این افراد ارتباط داشته باشید می توانید از آنها بخواهید در مکالمات خود از زبان آلمانی استفاده کنند تا اعتماد به  نفس شما در مکالمات رسمی بیشتر شود. توجه داشته باشید کسی می تواند یک همراه خوب برای شما باشد که علاوه بر اینکه شما با او راحت باشید از نظر آموزشی هم در سطح شما باشد تا به این شکل با یکدیگر به صورت موازی پیش بروید و از یادگیری زبان آلمانی لذت ببرید.

در خلوت خود آلمانی صحبت کنید

همه افراد در طول شبانه روز به موارد زیادی فکر می کنند و مسائل و اتفاقات روزانه را مرور می کنند و در مورد آنها با خودشان صحبت می کنید سعی کنید کم کم همین صحبت کردن را به زبان آلمانی انجام دهید. این کار سبب می شود که شما کلماتی را که آموخته اید در جملات مختلف استفاده کنید و به این صورت دایره مکالمات خود را گسترش دهید. و بتوانید در مکالمات پیشرفته تری شرکت کنید.

زبان آلمانی را کاربردی بیاموزید

سعی کنید زبان آلمانی را وارد کارها روزمره خود کنید مثلا هنگام خواندن یک روزنامه در ذهن خود آن را به آلمانی برگردانید یا حتی از طریق اینترنت به رادیو آلمانی گوش دهید و یا دراتاقهای گپ اینترنتی عضو شوید و سعی کنید در آنها فعالیت کنید تا کم کم آلمانی صحبت کردن برای شما به یک کار عادی تبدیل شود.

چند نکته مهم برای یادگیری آسان زبان آلمانی

تبدیل یادگیری به تفریح

هر فردی در طول روز تفریحاتی مانند گوش دادن آهنگ، تماشای فیلم و بعضی بازی های آموزشی انجام می دهد. همه این کارها را از این به بعد به زبان آلمانی انجام دهید آهنگ ها فیلم های آلمانی حتما شما را به خود جذب می کند و بدون خستگی در  قسمت های مختلف زبان مانند شنیدار و گفتار زبان به شما کمک زیادی کند و حتی اصطلاحات عامیانه ای که در بسیاری از متن های رسمی وجود ندارد را بیاموزید.

مهارت گوش دادن را در خود تقویت کنید

توجه داشته باشد یادگیری زبان آلمانی یعنی کپی کردن صحبت کردن آلمانی زبانها، پس هیچ کاری به اندازه گوش دادن به صحبت کردن این افراد به شما کمک نخواهد کرد. با گوش دادن به مکالمات دیگران الگوی آنها در ذهنتان ثبت می شود با ادامه این کار کم کم می توانید کلمات و جملاتی را که می دانید در این الگو قرار دهید و به راحتی مانند افراد بومی صحبت کنید.

به حرف زدن آلمانی زبان ها نگاه کنید

صحبت کردن به یک زبان یا لهجه جدید یعنی باید زبان و لبهای خود را به شیوه ی جدیدی به کار ببرید در واقع همین حرکت جدید این اعضا است که صداهای و لهجه جدید تولید می کند پس هنگام مشاهده فیلم به دهان بازیگران با دقت نگاه کنید

و حرکات آنها را تقلید کنید شما زمانی لهجه ایده آل به دست می آورید که بتوانید این حرکات را به صورت دقیق مشابه افراد بومی آن زبان انجام دهید.

از روش های میانبر برای آموزش زبان آلمانی استفاده کنید

سیستم های تکرار فضای خالی! (Spaced Repetition Systems)T بهترین روش به خاطر سپردن لغت و واژه های جدید هر زبان است. این روش در واقع همان روش جعبه های لغت لایتنر است که بسیاری از از شما با نحوه استفاده از آن آشنایی دارید. می توانید این جعبه را با سلیقه خود و با استفاده از کلمات پر اهمیت و کلماتی که در یادگیری آنها بیشتر اشکال دارید پرکنید.
از روش های تقویت حافظه برای بخاطر سپردن طولانی مدت عبارات و کلمات آلمانی استفاده کنید. (مثل ایجاد مخفف برای عبارات، یا تصویرسازی ذهنی از کلمات و … کافی است روش های تقویت حافظه را جستجو کنید البته موسسه نصرت یک پکیج تقویت حافظه ارائه داده است که می تواند برای شما مفید باشد.)
از تکنیک Pomodoro استفاده کنید این تکنیک به شما می گوید فواصل بین چند تمرین و مکالمه را کم کنید در عوض تعداد زمان های استراحت را افزایش دهید.

یادگیری را با تمرکز بر بخش های آسان تر آغاز کنید

بسیاری از افراد معتقدند زبان آلمانی جز زبان های سخت است که یادگیری آن می تواند بسیار زمان گیر و خسته کننده باشد اما در واقع این زبان، زبان دشواری نیست به خصوص برای افرادی ما ایرانی های که اکثرا با زبان انگلیسی آشنایی داریم.

در واقع زبان آلمانی بخش های زیادی دارد که آسان هستند اگر شما یادگیری خود را از این بخش های آسان اغاز کنید به سرعت پیشرفت می کنید و این پیشرفت سریع انگیزه شما را چند برابر خواهد کرد. بعد از اینکه بسیاری از کلمات را یاد گرفتید می توانید برای یادگیری قسمت های دشوارتر از نکاتی که در بالا گفته شد استفاده کنید.

از اتصال های گفتاری استفاده کنید

سعی کنید زمانی که با کسی آلمانی صحبت می کنید به سوالات او به گونه ای پاسخ دهید که مکالمه شما ادامه دار باشد تا بتوانید کلمات بیشتری را تمرین کنید مثلا گر کسی به زبان آلمانی از شما پرسید در چه رشته ای تحصیل می کنید؟ به جای اینکه بگویید “کامپیوتر” بگویید “من در در رشته کامپیوتر تحصیل می کنم که آن را خیلی دوست دارم شما چطور؟” به این شکل مکالمه ادامه دار می شود و شما می توانید تعداد بیشتری لغات و اصطلاحات را بگویید و بشنوید.

نکات دیگری که می تواند شما را در این راهی یاری کند.

یک دفتر خاطرات یا وبلاگ به زبان آلمانی برای خودتان بنویسید. مثلا ساخت یک وبلاگ در ایران بلاگ

در تنهایی ها مخصوصا زمانی که جلوی آینه می ایستید با خودتان آلمانی صحبت کنید.

رادیو آلمانی زبان گوش کنید.
از خواندن داستان ها و رمان های آلمانی غافل نشوید.

در شبکه های اجتماعی دوست آلمانی زبان پیدا کنید و با او صحبت کنید یا حتی می توانید تماس تصویری داشته باشد.
بازی های رایانه ای یا موبایلی آلمانی انجام بدهید. امی توانید یک اپلیکیشن مانند آموزش زبان نصرت آلمانی اندروید را نصب کنید.

مشاوران ما مقالات زیادی برای کسانی که می خواهید زبان آلمانی را به صورت اصولی و کاربردی یادبگیرند نوشته است که مطمئن هستیم خواندن آنها شما را در رسیدن به هدفتان کمک زیادی خواهد کرد. یکی از این مقاله ها “انتخاب نرم افزار مناسب برای آموزش زبان آلمانی” است که توصیه می کنم حتما آن را مطالعه کنید.

برای اینکه همه این مهارت ها را در خود تقویت کنید ما یک پکیج آموزش زبان  آلمانی جامع به شما پیشنهاد می کنیم که به شما کمک می کند همه این کارها را با یک چهارچوب و برنامه ریزی مشخص انجام دهید. نرم افزار آموزش زبان رزتا استون آلمانی به عنوان بهترین نرم افزار آموزش زبان آلمانی به شما کمک می کند تا مانند زبان مادریتان زبان آلمانی را هم بیاموزید.

۲۹۸,۰۰۰ ریالانتخاب گزینه ها

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *