وبلاگ

اطلاعات کاربردی برای زندگی در آلمان- خانواده و فرزندان

اطلاعات کاربردی برای زندگی در آلمان- خانواده و فرزندان

سیستم مدرسه در المان

در آلمان ایالات مختلف برای مدارس خود سیستم های جداگانه دارند اما در حالت کلی سیستم آموزش و پرورش آنها اساساً مشابه است اجبار در آموزش و پرورش در آلمان از کلاس اول ابتدایی یعنی بعد از مهد کودک و پیش دبستانی است و آموزش اجباری از سن ۹ تا ۱۰ سالگی شروع می شود

پس از آموزش و پرورش اجباری؛ فنی و حرفه‌ای است که می‌تواند در I یا II یا با مراجعه به مدرسه حرفه‌ای، مشارکت در برنامه‌های آموزشی مدارس فنی و حرفه‌ای و یا شرکت در ثانویه به شرح زیر است پر شده است. آموزش و پرورش فنی و حرفه‌ای اجباری معمولا پس از کلاس ۱۲ به پایان می‌رسد. پس از آن به مرحله سوم و چهارم مقطع آموزشی، که به طور عمده شامل فرصت‌های آموزشی (به عنوان مثال کالج) است منتهی می‌شود.

اطلاعات کاربردی برای زندگی در آلمان- خانواده و فرزندان

ساختار نظام مدرسه در آلمان

سطح ابتدایی: 

از مقطع ۱ تا ۴ کودکان به دبستان می‌روند. به طور کلی، کلاس‌ها صبح برگزار می‌شود و نمره‌ها در حال حاضر در بیشتر ایالت‌ها در این مرحله مورد توجه قرار می‌گیرند.

دوره راهنمایی: 

از مقطع ۵ تا ۱۰ دانش آموزان در انواع مختلف مدارس، شامل مدارس متوسطه، مدارس راهنمایی، دبیرستان‌ها و مدارس جامع، بسته به وضعیت تحصیلی و موقعیت دانش آموزان می‌توانند پس از کلاس ۹ یا ۱۰ به تحصیلات خود پایان دهند.

دوره متوسطه: 

آموزش متوسطه را می‌توان پس از ۱۲ و ۱۳ سال با دیپلم دبیرستان یا کالج ورودی (بعد از کلاس ۱۲ و یا کلاس ۱۱) به پایان رسانید. این موارد همچنین شامل انواع مدرسه‌های فنی و حرفه‌ای، کالج‌های حرفه‌ای، مدارس فنی و یا مدارس حرفه‌ای می‌شود.

آموزش و پرورش امکان دوم: 

این امکان شامل مدارس شبانه و کالج هامی شود که در آن‌ها می‌توان از دبیرستان به مقاطع بالا‌تر را ادامه تحصیل داد.

در اینجا شما می‌توانید مروری بر انواع مدارس را پیدا کنید: www.kmk.org

قانون دریافت  یارانه برای فرزندان

همه خانواده ها می توانند تا سن 18 سالگی فرزندشان از صندوق اعتبارات آلمان یارانه کسب کنند البته در بعضی از خانواده ها با داشتن شرایط خاص این یارانه تا سال ای بعد هم ادامه خواهد داشت.

سایت مربوط به دریافت یارانه خانواده: www.arbeitsagentur.de

اطلاعات کاربردی برای زندگی در آلمان- خانواده و فرزندان

آموزش زبان المانی به روش نصرت

روش یادگیری متفاوت برای یادگیری زبان آلمانی در کوتاه ترین مدت

۴۵۰,۰۰۰ ریالانتخاب گزینه ها

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *