مقالات, وبلاگ

اطلاعات کاربردی برای زندگی در آلمان- تحصیلات

اطلاعات کاربردی برای زندگی در آلمان- تحصیلات

اطلاعات کاربردی برای زندگی در آلمان- تحصیلات

در ادامه  مباحث مربوط به اطلاعات کاربردی برای زندگی در آلمان- تحصیلات را در این پست بررسی می کنیم و قوانین و پیش نیازهای مربوط به ادامه تحصیل در کشور آلمان را بررسی می کنیم.

برای ورود به دانشگاه های آلمانی چه پیش نیاز هایی لازم است؟

مدرک دیپلم در آلمان HZB نام داد که هر شخصی برای ورود به دانشگاه های المانی باید این مدرک را داشت باشد اما دانشجویانی که از کشورهای دیگر می خواهند در آلمان به دانشگاه بروند باید پذیرش بگیرند که البته شرایط پذیرش دانشجو در هر دانشگاه متفاوت است. مثلا بعضی دانشگاه ها کنکور ورودی می گیرند که این تست با توجه به مقطع تحصیلی متفاوت است با ورود به سایت www.testas.de. هر فرد می تواند میزان شانس خود را در دانشگاه های مختلف در آلمان ارزیابی کند.

اگر مدارک تحصیلی شما برای تحصیل در آلمان کافی نیست، شما می‌توانید در این باره با آزمونی آن را ارزیابی کنید. مراکز آموزشی و دوره‌های آماده سازی زیادی برای کمک به شما وحود دارند: www.studienkollegs.de

آموزش زبان آلمانی

اکثرا دانشگاه های کشور آلمانی زبان آموزش را زبان آلمانی انتخاب کرده اند. که برای ورود به این دانشگاه ها داشتن سواد زبان آلمانی در سطح B2/C1 واجب است. همه دانشگاه های المان آزمون پذیرش (TestDaF) و (DSH) را از متقاضی قبول می کنند. ممکن است برای ورود به برخی از دانشگاه ها به هیچ آزمونی نیاز نباشد که می توانید با تماس با دانشگاه منتخب خود از این نکته اگاه شوید.

توجه همچنین برخی از موارد استثنایی هم هست که در آن هیچ آزمون زبانی برای ورود به دانشگاه مورد نیاز نیست. در این باره پرسش‌های خود را از دانشگاهی که انتخاب کرده‌اید بپرسید!

با کلیک بر روی TestDaf می توانید شانس خود را برای دریافت مدرک مورد پذیرش دانشگاه های آلمان بررسی کنید.

برای افرادی که می خواهند وارد دانشگاه های آلمان شوند ما محصول بین المللی تل می مور آلمانی را توصیه می کنیم. که این نرم افزار مورد تایید بسیاری از ارگان های اروپایی و آمریکایی است که برای یادگیری زبان آلمانی از این محصول استفاده می کنند.

در پورتال شناخت زبان شما می توانید برای کسب اطلاعات در باره زبان مورد نیاز در دانشگاه مربوطه جستجو و بررسی کنید.

هزینه تحصیل در آلمان چقدر است؟

در کشور آلمان هزینه تحصیل در مقایسه با کشور های دیگر در حد متوسط قرار دارد. طور متوسط ​​در یک ماه مبلغی در حدود ۸۰۰ یورو کار دانشجو را راه می اندازد.

هزینه هایی که برای تحصیل در آلمان لازم است:

  • عوارض وهزینه دانشجویی و تحصیلی
  • کمک هزینه‌های دانشجویی
  • هزینه‌های دانشجویی دیگر
  • هزینه‌های بیمه درمانی
  • هزینه‌های عمومی

هزینه‌های دانشجویی:  در ایالت ها ی مختلف آلمان میزان این هزینه ها متفاوت است در بسیاری از موسسات برای هر ترم مبلغی نزدیک ۵۰۰ یورو از دانشجو اخذ می شود. که برای دانشجویان نخبه این شهریه صفر است.

هزینه‌های ترم تحصیلی  علاوه بر شهریه هر ترمهزینه هیی از هر دانشجو برای خوابگاه، تغذیه و حمل و نقل نیز گرفته می شود که تقریبا در حدود ۲۰ تا ۱۵۰ یورو می باشد.

دیگر هزینه‌های دانشجویی دانشجویان در هنگام تحصیل باید به این امر توجه داشته باشند که برخی از هزینه‌های دانشگاه شامل: خرید کتاب، گردش‌های علمی و تجهیزات کامپیو‌تر را خودشان پرداخت کنند.

هزینه‌های بیمه درمانی دانشجویان در آلمان تا سن ۳۰ سالگی در طی ۱۴ ترم می توانند با قیمت مناسب باید خود را بیمه کنند.

خدمات عمومی هزینه‌های عمومی شامل هزینه‌های جانبی مانند خوراک و پوشاک و هزینه اقامتی می‌باشد و همچنین بطور متوسط یک سوم از هزینه‌های تحصیلی را هم در بر می‌گیرد. برای دانشجویان امکانات اقامتی مختلفی وجود دارد که مناسب‌ترین آن‌ها می‌تواند زندگی در یک خوابگاه دانشجویی با خانه‌های مشترک دانشجویی باشد.

در خوابگاه دانشجویی هزینه اتاق یک نفره بین ۱۲۰ تا ۲۰۰ یوور و یک آپارتمان کوچک بین ۲۵۰ تا ۳۷۰ یورو می‌باشد. برای کسب اطاعات بیشتر در مورد وضعیت مسکن و خوابگاه دانشجویی شما می‌توانید به وب سایت اتحادیه دانشجویان و یا به خود دانشگاه مراجعه کنید. www.studentenwerke.de

دانشجویان آلمانی بیشتر ترجیح می‌دهند در خانه‌های مشترک دانشجویی زندگی کنند. هر شخصی اتاق مخصوص خودش را دارد که حمام و آشپزخانه مشترک است. هزینه اینگونه خانه‌ها بین ۱۵۰ تا ۳۰۰ یورو است. برای پیدا کردن خانه‌های دانشجویی می‌توانید به اینترنت مراجعه کنید.

کسی که می‌خواهد در آپارتمانی زندگی کند، بایستی از قبل تمامی جوانب را بدقت بسنجد. هزینه‌ها بستگی به اندازه، استاندار بودن آن و موقعیت آپارتمان کاملاً متفاوت است. پیدا کردن آپارتمانی با قیمتی کمتر از ۲۵۰ یورو بسیار دشوار است. همچنین شما باید توجه داشته باشید که برق، گاز، تلفن و اینترنت خود را هم به ثبت برسانید. صاحب خانه می‌تواند در صورت لزوم میزان درآمد شما و یا حتی ودیعه‌ای را هم درخواست کند. ساده‌ترین راه پیدا کردن آپارتمان جستجو در اینترنت است.

اگر شما در آلمان هستید اما هنوز نتوانستید مکانی را برای اقامت خود پیدا کنید، می‌توانید بطور موقت از یک هتل یا خوابگاه جوانان و یا حتی هتل دانشجویی اتاقی را اجاره کنید.

هتل‌های دانشجوییی جهت کار دانشجویی www.studentenwerke.de

آدرس ایت هایی برای پیدا کردن خوابگاه در آلمان :

توجه در آلمان برای دانشجویان در مراکزی همچون: موز‌ها، سینما‌ها، استخرهای شنا، همچنین در برخی تعرفه‌های تلفن، بلیط قطار، و اشتراک روزنامه‌ها یک سری تخفیف ویژه قائل هستند. شما می‌توانید شخصاً در این باره تحقیق کنید.

امکانات برای تامین مالی تحصیل

شما می‌توانید در موسسه مبادلات آکادمیک آلمان برای تامین تحقیقات علمی خود از بورسیه تحصیلی استفاده کنید.

همچنین اطلاعات زیادی درباره تحصیل در آلمان را می‌توانید در صفحه ۱، تحصیل در آلمان بیابید.

فرصت‌هایی برای ادامه تحصیل

در اینترنت شما به راحتی می‌توانید در مورد فرصت‌های آموزشی در آلمان تحقیق کنید لینک این سایت ها در زیر آمده است.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *