وبلاگ

اطلاعات کاربردی برای زندگی در آلمان- پول و مالیات در آلمان

اطلاعات کاربردی برای زندگی در آلمان- پول و مالیات در آلمان

در کشور المان نیز مانند سایر کشورها، هر شخص متناسب با نوع کار و حرفه خود مشمول پرداخت مالیات به دولت این کشور می شود در آلمان افراد باید به مراجعه به سایت رسمی این کشور خودشان اظهار نامه مالیاتی را تکمیل و ارسال کنند. در این اظهار نامه میزان مالیات هر فرد نسبت به درآمدش محاسبه می شود و در صورتی که در سال گذشته این میزان بیشار از چیزی که محاسبه شده بود باشد مابه التفاوت ن به مودی بازگردانده می شود. مهلت تسلیم اظهار نامه مالیاتی تا 31  ماه مه می باشد.

آدرس سایت تسلیم اظهار نامه مالیاتی www.elster.de

اطلاعات کاربردی برای زندگی در آلمان- پول و مالیات در آلمان

روش باز کردن حساب بانکی در آلمان

هر فردی که به سن قانونی رسیده باشد و هویت آن  برای بانک ثابت شود می تواند حساب بانکی داشته باشد. البته بعضی از بانک ها شرایط بیشتری مانند شاغل بودن و یا بعضی بانکها در صورتی که با اجازه والدین و یا قیم باشد می توانند حساب بانکی داشته باشند. البته افرادی که اجازه داشتن حساب بانکبی معمولی به هر دلیلی نداشته باشند می توانند یک حساب بانکی اعتباری داشته باشند. 

اطلاعات بیشتر در مورد حساب بانکی در Sparkasse، Volksbank

در آلمان دو نوع بانک اصلی و شعبه ای وجود دارد که مشتریان می توانند انتخاب کنند که از خدمات کدام نوع بانک می خواهند استفاده کنند. طبیعتا بانک های اصلی امکانات بهتری ارائه می دهند از جمله اداره حساب به صورت آنلاین توسط صاحب حساب.

اما در بانک های شعبه ای مشتری با واسطه از خدمات بانکی و مشاوره های بانکی بهره مند می شود.

شوفا (مرکز اعتبار سنجی در آلمان)

معروف ترین نهاد بیمه های اعتباری در آلمان Schufa نام دارد. Schufa  یک عملکرد دو طرفه بین کارفرما و مصرف کننده گان دارد به این صورت که از کارفرماها و پیمانکاران را در مقابل ضررهای مالی محافظت می کند. و به مصرف کنندگان در پرداخت بدهی هایی که رقم آن زیاد است و خارج از توان مالی آنهاست کمک خواهد کرد مرکز اعتبار سنجی Schufa  ، حدود 75 درصد از اعتبارات مردم آلمان را تحت پوشش خود قرار داده است.

در آلمان افراد پس از دریافت هر گونه وام اعم از وام مسکن، اشتغال و … دریافت کند و یا کالایی را به صورت قسطی خریداری کند اطلاعاتشان در بانک اطلاعاتی Schufa  ضبط می شود که این اطلاعات شامل (شامل نام، آدرس، آدرس قبلی، شغل، کارفرما، درآمد، بدهی و… می باشند. و میزان اعتبارات مالی او محاسبه می شود تا بتواند در زمان بروز مشکل از فرد محافظت کند.

اطلاعات بیشتر در این زمینه را می توانید در سایت https://www.schufa.de ببینید.

برای استفاده از این سایت ها در مرحله اول شما باید زبان آلمانی بدانید که سایت آموزش زبان آلمانی به شما توصیه می کند برای یادگیری زبان آلمانی از محصول بین المللی آموزش زبان آلمانی تل می مور استفاده کنید.

آموزش زبان آلمانی تل می مور را بهتر بشناسم

۱۷۵,۰۰۰ ریال۱۸۵,۰۰۰ ریالانتخاب گزینه ها

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *