وبلاگ

اطلاعات کاربردی برای پیدا کردن کار در آلمان

اطلاعات کاربردی برای پیدا کردن کار در آلمان

طبیعتا هر فردی پس از ساکن شدن در کشور آلمان نیازمند یک شغل مناسب است پس برای پیدا کدن شغل مناسب در کشور آلمان علاوه بر دانستن  قوانین مربوط به اشتغال باید بدانیم که برای پیدا کردن شغل مناسب در زمینه ها و رشته های مختلف به چه جاهایی مراجعه کنیم.

جستجوی کار در آلمان

کشورهای عضو اتحادیه اروپا به جز بلغارستان و رومانی برای پیدا کردن کار در آلمان نیازی به مجوز نخواهند داشت اما شهروندان سایر کشورها باید از آزانس کار فدرال مجوز بگیرند.

اتباع کشورهای دیگر باید اجازه اقامت و موافقت از آژانس کار فدرال را داشته باشند.

شما برای پیدا کردن کار در آلمان می توانید از سایت های زیر استفاده کنید. این سایت ها این امکان را به شما می دهند که شغل مناسب و مورد نظر خود را با دیدن انواع شغل ها و شرایط کارفرمایان انتخاب کنید.

اطلاعات کاربردی برای پیدا کردن کار در آلمان

لینک های زیر به شما کمک می کنند که فرم و رزومه کاری مناسب برای شغل مورد نظر خود ا پرکنید و برای کارفرمایان ارسال کنید.

اطلاعات کاربردی برای پیدا کردن کار در آلمان

نحوه انعقاد قرار داد کاری

در کشور آلمان هم مانند بسیاری از کشورهای دنیا قرار داد به این شکل بین کارفرما  کارمند بسته می شود که تعهد هر کدام و حقوق و دستمزد کارمند در آن ذکر می شود البته در کشور المان حتما نیاز نیست که قرداد به صورت کتبی باشد اما باید طرفین به خوبی بدانند که چه شرایطی برای همکاری وجود دارد. امکان فسخ قرار داد از هر دو طرف وجود دارد که البته زمان مشخصی برای این کار تعیین می شود. ( دوره اطلاع از فسخ 28 روز و پایان قرداد در نیمه و یا روز آخر ماه می باشد.)

آدرس سایت برای نمونه فسخ قرارداد: www.kostenlose-vordrucke.de

انواع مختلف کار در آلمان

در هر کشوری عرف کار به صورت تمام وقت است اما همیشه انواع دیگری نیز وجود دارد:

کار پاره وقت: 

این کا در بعضی از روزهای هفته فقط انجام می شود و دانشجویان و یا شاغلانی که بعضی از روزهای هفته را آزاد هستند می توانند از این شیوه کار برخوردار شوند.

کار کوتاه مدت : 

کاهش موقت ساعات کار معمولی به دلیل نبود کار و یا سرمایه شرکت است. این کاهش می‌تواند تمام و یا برخی از کارکنان را شامل شود. در موارد خاص، کارمند آسیب دیده از این واقعه ممکن است مشمول دریافت غرامت از سیستم مزایای بیمه بیکاری شود.

اشتغال جنبی:

 اشتغال حاشیه‌ای یا کار نیمه وقت، شغل کوچک و یا کار ۴۰۰ یورویی نیز نامیده می‌شود. اشتغالی کمتر از حقوق و دستمزد کامل که شامل فعالیت‌های کاری کوتاه مدت است. از اول ژانویه ۲۰۱۳ حداقل دستمزد اکار نیمه وقت ۴۵۰ یورو تعیین شد.

ساعات کاری انعطاف پذیر:

 این شکل‌ همه کارهایی که در مدت زمان ساعات کار در روز، هفته یا ماه بر مبنای زمان کاری نرمال است.

خوداشتغالی: 

ایجاد کار برای خود و راه اندازی کسب و کار را خود اشتغالی می گویند. راه اندازی کسب و کار یا خود اشتغالی می‌تواند توسط دولت فدرال و یا ایالتی با وام و یا کمک‌های مالی پشتیبانی شوند.

لینک سایت های کمک کننده به رله اندازی کسی و کار

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *