مقالات

دلایل اهمیت زبان آلمانی

اهمیت زبان آلمانی

دلایل اهمیت زبان آلمانی

بر خلاف تصور ما که فکر می کنیم فقط مردم کشور آلمان به این زبان صحبت می کنند باید گفت کشورهای زیادی مانند اتریش، لیختن اشتاین، لوکزامبورگ و سوئیس نیز به زبان آلمانی صحبت می کنند که جمعیتی در حدود ۱۰۰ میلیون نفر را تشکیل می دهند. این زبان در اروپا بعد از زبان انگلیسی پرکاربرد ترین زبان به شمار می آید. همین جمعیت زیاد می تواند یکی از دلایل اهمیت زبان آلمانی باشد.

دلایل اهمیت زبان آلمانی

Made in Germany در حال تبدیل شدن به یک برند جهانی است. و هر ساله در سایت ها و مجلات خبری شاهد اخبار برگزاری نمایشگاه های علمی-صنعتی و جهانگردی که دارای رتبه بالایی هستند، هستیم.

کشور ما نیز تبادلات اقتصادی زیادی با کشور آلمان دارد و بزرگترین بازار محصولات آلمانی در خاورمیانه است.

فلسفه را در جهان با نام کانت، هگل، شوپنهاور و نیچه  می شناسند که آثار پر ارزش خود را به زبان آلمانی نوشته اند.

زبان آلمانی و هنر

یادگیری زبان آلمانی این امکان را برای علاقه مندان به هنر و موسیقی فراهم می کند که آثارارزشمند بزرگان این ربان در این زمینه ها را با زبان اصلی درک کنند. و لذت بیشتری از آنها ببرند.

همانطور که در بالا ذکر شد کشور اتریش دومین کشوری است که مردم آن به زبان آلمانی صحبت می کند و می دانیم که پایتخت هنر و موسیقی دنیا نام دارد. و شهرت جهانی جشنواره های هنری که سالانه در این کشور برگزار می شود بر هیچ کس پوشیده نیست و طرفداران زیادی دارد. و بسیاری از علاقه مندان برای شرکت در این جشنواره ها سالیانه راهی این کشور می شوند.

دلایل اهمیت زبان آلمانی

مردم آلمان شناخت و علاقه خاصی به کشور و مردم ایران دارند و سالیانه ما شاهد گردشگرهای زیادی از آلمان هستیم که با شناخت وارد ایران می شوند. اگر ما آموزش زبان آلمانی را جدی بگیریم می توانیم با این افراد ارتباط برقرار کنیم و نه تنها به آنها کمک کنیم بلکه به قول معروف یک کسب کار هم می توانیم برای خود دست و پا کنیم. کسب و کار در زمینه گردشگری می تواند پر رونق باشد. و کم کم تبدیل به یک صنعت می شود.

زبان آلمانی و علم

 تاسیس دانشگاه هایدلبرگ در سال ۱۳۸۶ میلادی نشانه از قدمت دیرینه علم در این کشور دارد. در این دانشگاهها دانشمندانی چون انیشتن، ارنست فیشر، روبرت کخ و ارنست هرتسفلد ایرانشناس بتحصیل کرده اند و خدمات ارزشمندی را به جامعه جهانی عرضه داشتند. امروزه نیز دانشگاههای آلمان جز برترین دانشگاههای اروپا هستند و شبکه‌های تحقیقاتی، مطالعاتی و علمی این کشور در راستای شکوفایی  علم تلاش می کنند.

 

با پیشینه بیان شده در مورد آلمان و کشورهای آلمانی زبان بیان شد می توان نتیجه گرفت که یادگیری زبان آلمانی می تواند شما را با دنیای جدیدی از علم و هنر و فلسفه آشنا کند و همچنین باعث ارتقا شغل و کسب کار شما شود.در آلمان و ایران شرکت های بزرگی وجود دارند که نیروهای متخصصی را که مسلط به زبان آلمانی باشند با درآمدهای بالا جذب می کنند.

اگر شما هم می خواهید با آموزش زبان آلمانی شاهد پیشرفت علمی و اجتاعی خود باشید ما مجموعه آموزش زبان آلمانی نصرت را به شما پیشنهاد می کنیم.

۴۵۰,۰۰۰ ریالانتخاب گزینه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *