وبلاگ

اطلاعات کاربردی برای زندگی در آلمان

اطلاعات کاربردی برای زندگی در آلمان

زندگی در هر کشوری قوائد و قوانین مخصوص به خود را دارد که بسیاری از آنها را در طول زندگی در آن کشور به مرور خواهید آموخت ولی برخی دیگر در هنگام ورود به آن کشور برای اسکان و استفاده از امکانات اولیه نیازمند است که در این پست قصد داریم یک سری از قوانین و سایت هایی که به شما کمک می کند با آنها اشنا شوید و به قول معروف کار شما را راه می اندازند معرفی کنیم. اطلاعات کاربردی برای زندگی در آلمان برای هر کسی که قصد سفر به این کشور را به هر دلیلی دارد ضروری است.

اطلاعات کاربردی برای زندگی در آلمان

  • چگونه در آلمان مسکن تهیه کنیم؟

برای اجاره و یا خرید مسکن در آلمان سایت های زیادی وجود دارند که می توانند به شما کمک می کنند که معروف ترین آنها در زیر بیان شده است.

در این سایت ها همه قوانین به زبان آلمانی شرح داده است که اگر شما از محصولات آموزش زبان آلمانی نصرت را استفاده کرده باشد به راحتی می توانید از آنها مطلع شوید با این وجود به صورت خلاصه مهم ترین آنها را بیان می کنیم.

البته لازم به ذکر است درگاه ثبت نام مسکن برای هر کشور به زبان آن کشور وجود دارد.

پرداخت اجاره در آلمان شامل دو بخش اجاره سرد و اجاره گرم است. که اجاره سرد برای استفاده از خود ساختمان است اما هزینه گرم برای ستفاده کردن از امکاناتی مانند تمیز کردن و تعمیر و نگهداری از ساختمان است. که می توان گفت معادل با همان شارژی است که ما در ایران می پردازیم.

برای اجاره خانه شما باید قرار داد ببندید که قرار داد بین صاحب خانه و مستاجر است و در آن باید تمام امکانات خانه مانند پارکینگ، و… باید شود و مشخص شود که آبها به چه شکل پرداخت می شود.  پس از بستن قرار داد امکان لغو آن وجود دارد اما باید زمان بندی مشخصی رعایت  شود که به این شکل است:

قراردادهای با زمان داده شده ۳ ساله، ۳ ماه، برای لغو قراردادهای با زمان داده شده ۵ ساله، ۶ ماه و برای لغو قرار دادهای با زمان داده شده ۸ ساله، ۸ ماه می‌باشد. به گفته دیگر هر دو طرف می‌باید ۶، ۳ و ۸ ماه پیش از پایان یک قرار داد، یکدیگر را در جریان تصمیم برای لغو آن قرار داد بگذارند. و این زمان برای صاحب خانه بسیار مهم و حیاتی است.

برای آشنایی بیشتر با قرار دادهای اجاره مسکن در آلمان می توانید به سایت www.immobilienscout24.de مراجعه کنید و  یک نمونه قرارداد اجاره مسکن ملاحظه کنید.

  • پرداخت هزینه برق و گاز

وقتی که شما وارد یک محل مسکونی جدید می شوید باید برای استفاده از برق وارد سامانه برق شوید و برای خود یک اشتراک تعریف کنید و انتخاب کنید که می خواهید  از چه ارائه دهنده ای و با چه کیفیتی برق مصرف کنید که با توجه به سفارش ممکن است قیمت خیلی اختلاف داشته باشد اگر شما این کار را انجام ندهید همان تعرفه قبلی برای شما در نظر گرفته می شود توجه داشته باشید که برای تعریف اشتراک شما دارای محدودیت زمانی هستید.

اطلاعات کاربردی برای زندگی در آلمان

برای استفاده از گاز هم باید همین روال را در سامانه گاز کشور آلمان که شرایط پیچیده ای هم دارد طی کنید. نکته مهم این است که قبل از جابه جایی حتما باید اعلام کنید که دیگر نیازی به این خدمات ندارید. و آن را لغو کنید.

آدرس سایت هایی که برای استفاده از این خدمات باید به آنها رجوع کنید.

مقایسه تامین کنندگان برق: www.toptarif.de

مقایسه قیمت گاز: www.toptarif.de

  • پرداخت هزینه رادیو و تلوزیون

در کشور آلمان شما باید هزینه استفاده از رادیو و تلوزیون را پرداخت کید حتی اگر هرگز از این امکانات استفاده نکنید. که این هزینه به صورت ماهیانه از شما گرفته می شود. اطلاعات بیشتر برای استفاده از این خدمات در سایت:

www.rundfunkbeitrag.de

  • در آلمان با زباله ها چگونه برخورد می شود؟

کشور آلمانی کشوری است که نرخ بازیافت زباله در آن بسیار زیاد است. به همین دلیل تفکیک زباله که از مبدا تولید زباله انجام می شود در این کشور اهمیت زیادی دارد. و تفکیک زباله ها به شرح زیر است که عدم پیروی از آن جریمه فرد را به دنبال خواهد داشت.

ضایعات کاغذی درمخزن بزرگ آبی

ظروف شیشه‌ای در تانکرهای مخصوص برای شیشه

ظروف بسته بندی در سطل بازیافت و یا کیسه زرد

جمع آوری آلاینده‌ها به طور جداگانه

زباله‌های کمپوستی در مخزن کمپوست

هر چیز مانده دیگری به مخزن زباله می‌رود.

دانستن این قوانین بسیار برای مسافران به آلمان بسیار اهمیت دارد ولی شما به  این موارد بعد از سفر نیازمند می شوید کاری که قبل از سفر اهمیت دارد آموزش زبان آلمانی است که ما با ارائه محصولات متنوع در زمینه آموزش زبان آلمانی این کار را برای شما آسان خواهیم کرد. محصول بین المللی و محبوب رزتا استون آلمانی و همچنین آموزش زبان تل مور می آلمانی که مورد تایید بسیاری از ارگان های بزرگ در آمریکا و اروپا است را به شما پیشنهاد می کنیم.

امیدواریم با ارائه این اطلاعات کاربردی برای زندگی در آلمان توانسته باشیم در آسانتر شدن سفر شما نقش کوچکی داشته باشیم.

آموزش کاملا متفاوت و به روش زبان مادری با رزتا استون آلمانی

۲۹۸,۰۰۰ ریالانتخاب گزینه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *